Sołectwo Leżenice

Przyjazne mieszkańcom

LEŻENICE

WIKIPEDIA:

Leżenice (Dawniej Lężenice, w 1418 Loszenicze) – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, w gminie Głowaczów. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa radomskiego.

Czytaj więcej...

Dzień dobry,
W końcu nasza sadzawka doczekała się porządków. Przez dwa dni tj. 28-29.10.2015 r. profesjonalna firma pogłębiła sadzawkę podwyższyła brzegi , zamiast starego betonowego przepustu mamy teraz dwie nowe rury, którymi spływa woda ze źródełek. Została usypana grobla, przez którą od teraz będzie można bez moczenia nóg dojść do kręgu z bijącym źródłem. To dopiero początek prac jakie rozpoczęły się przy sadzawce. 

Na dzień dzisiejszy teren nie wygląda najładniej, wszędzie pełno błota, gór z ziemi i dwóch przewróconych wierzb, które nie wytrzymały kopania.

Sadzawka została nadana włościanom wsi Leżenice na własność przez dziedziczkę Karolinę Boską około 1884 r. 

Woda już napływa!

Zwykły spacer i przypadkowe spotkanie okazały się inicjatywą do kolejnych prac porządkowych przy naszej sadzawce. I tak nasza 4-rka pobawiła się dziś w błotku . Jak większość z Was wie woda do naszej sadzawki napływa ze źródeł znajdujących się na niemałym obszarze z lewej strony stawu. Udało się nam oczyścić rozlewisko gdzie znajdują się pięknie bijące źródła przez co woda do sadzawki napływa teraz bez żadnych przeszkód w większej ilości.

 

 

stat4u