Sołectwo Leżenice

Przyjazne mieszkańcom

LEŻENICE

WIKIPEDIA:

Leżenice (Dawniej Lężenice, w 1418 Loszenicze) – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, w gminie Głowaczów. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa radomskiego.

Czytaj więcej...

1 DSCF5555

W dniu 28 marca rozpoczęliśmy prace związane z uporządkowaniem terenu wspólnoty wiejskiej, który  przez lata zarósł dosłownie śmieciami, krzakami i   wyglądał okropnie. Po wyborze nowego sołtysa wsi   nastały nowe zasady polegające na zintegrowaniu   społeczeństwa wiejskiego, a nie ma nic lepszego niż integracja mieszkańców przy pracach społecznych na rzecz miejscowości, w której się mieszka.

Dnia 28 marca Panowie Marcel Cz., Wiktor Cz., Zdzisław K., Jarosław N., Tomasz M., wycięli krzaki i uprzątnęli gałęzie, które za bardzo się rozrosły i pod którymi przez lata zbierały się śmieci nielegalnie przywożone przez ludzi z okolicznych miejscowości. My powiedzieliśmy temu KONIEC!

W sobotę 11 kwietnia odbyła się druga część sprzątania naszej Wspólnoty. Do pomocy przyszło 16 osób. Prace porządkowe przebiegały sprawnie w miłej atmosferze do czasu, kiedy odwiedził nas patrol Policji wezwany przez panią, która w zawiadomieniu oskarżyła NAS o wtargnięcie na "jej'' teren i bezprawne, jej zdaniem, sprzątanie i palenie ogniska, ponieważ ona bierze za to "duże pieniądze", a Agencja Rolna nie przyzna jej płatności (słowa Pana policjanta usłyszane przez ludzi tam zebranych). Wysłuchaliśmy pouczenia, przedstawiliśmy swoją wersję, którą Pan Policjant przyjął do wiadomości, po czym kontynuowaliśmy prace porządkowe.

Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie i chęć pomocy we wspólnych działaniach dążących to tego aby nasze Leżenice były piękne.
Obecni: Marianna Cz., Janina D., Anita Cz., Krystyna S., Gabriela N., Stanisław J., Roman M., Jarosław N., Paweł D., Rafał S., Krzysztof G., Dominik K., Wiktor Cz., Marcel Cz., Marta Cz., Dagmara Cz. 

1 DSCF5553

1 DSCF5556

1 DSCF5558

1 DSCF5559 001

1 DSCF5563

stat4u